Печеля стотици лева седмично, работейки онлайн

Автор Тема: Печеля стотици лева седмично, работейки онлайн  (Прочетена 2198 пъти)

Доходи онлайн

• Начинаещ
  • *
  • Рейтинг: 0
  • Публикации: 1

Предполагам на повечето от нас ни е писнало постоянно да се сблъскваме с безкрайните абсурди на българския пазар на труда. Колко често ви се е случвало в обявите да откриете нещо, което наистина си заслужава, или поне така ви се струва? Лично на мен, за повече от десет години, откакто съм завършил следването си, не повече от седем-осем пъти. Макар и упорито да се опитва да твърди друго българският работодател иска служителите му да вършат много и много качествена работа, да са специалисти по всичко и да получават колкото се може по-малко пари. А ако може да ги назначат по някоя стажантска програма, най-добре...
Преди няколко месеца напуснах поредната си работа като журналист и, вече твърдо решен да не си губя повече времето с подкупните български медии, седнах да гледам обявите в Интернет. Бях толкова отвратен от предишния си опит, че се зарекох да си търся работа в Интернет, без шефове, работно време и офис, в който всеки постоянно ти слухти на главата. Щеше ми се доходите, времето, през което работя и стратегията, която спазвам, да зависи изцяло от мен. Беше ми омръзнало да мисля, че ръководителите ми са самодоволни некадърници. Исках да опитам какво мога със собствените си сили и провалът или успехът ми да зависят изцяло от мен. Явно обаче първо трябваше да получа урок, защото грешките ми започнаха веднага...
Грешка 1 - И така, зарових се из хилядите примамливи обяви в Глобалната мрежа, които ни предлагат да печелим хиляди левове седмично, работейки едва ли не 1-2 часа дневно, а през другото време да си клатим краката и да пием коктейли. Трябваха ми само ден-два и няколко десетки левове, за да разбера, че тези предложения са чисто и просто измами. Първо уж няма да плащаш нищо предварително и започваш работа веднага. После, между другото, се появява изискване за "малка" сумичка, за да се покрият някакви разходи. След това нова и нова малка сумичка и размотаване до безкрай, а реална работа така и не почваш... Колкото по-бързо се откажеш и прежалиш парите и нервите, които си вложил, толкова повече ще спестиш...
Грешка 2 - След това реших да изкарвам пари от кликове. Там ми отне още по-малко време да се осъзная. Тъй като имам доста добре посещаван блог, си мислех, че ще мога да натрупам добри пари от кликове на реклами, ако поставя такива в него. Нищо подобно! Да се захващате с кликове има смисъл само при три положения: ако имате невероятно посещавам блог или сайт (нещо, което в България е почти невъзможно), ако искате да си "разкрасите" онлайн пространството с разни банери или ако за вас 2-3 лева на месец са достатъчни приходи.
Успехът - Вече бях на път да се превърна в един от хилядите хейтъри, които скърцат през зъби, че от работа в Интернет в България пари не се изкарват, когато попаднах на обявата за партньорската афилиейт програма на Нетселс.бг (www.netsales.bg). Разбира се, първоначално реагирах скептично и се зачетох по-скоро машинално, отколкото с надежда да намеря нещо, което наистина да работи. Само след няколко минути обаче реших да приема нещата насериозно и да вникна по-дълбоко в предложението. Защо ли? Много просто!
На първо място това, което прочетох в сайта на Нетселс.бг (www.netsales.bg) звучеше изключително логично. Никой не ми сваляше облаци от небето, не ми предлагаше съкровището на Аладин и не ми обещаваше да си почивам като царски син. Даваше ми се право да работя колкото искам, откъдето искам (спомнете си началото на статията) и сам да вземам решенията, но наред с това трябваше да си понеса и отговорността. Доходите ми зависеха изцяло от постигнатите резултати.
На второ място нещата бяха изумително прости, а следователно и нямаше как да ме "преметнат". Партньорската програма на Нетселс.бг (www.netsales.bg) ви предлага да публикувате активни линкове на своя сайт или блог (или да си създадете, ако нямате такъв). Компанията работи с едни от най-големите онлайн магазини на пазара и техните собственици ви предлагат предварително уговорен помежду ви процент от всяка реализирана благодарение на вашите линкове продажба. Аз например имам блог за екстремен туризъм и с времето съм натрупал доста хора, които ми вярват и четат статиите ми. Често съм качвал активни линкове към определени продукти в онлайн магазини и преди да се включа в партньорската програма на Нетселс.бг (www.netsales.bg) само за да препоръчам на читателите някой продукт, който ми е направил отлично впечатление, макар и да съм знаел, че няма да получа пари за него. Защо да не го правя и сега, но срещу заплащане?
Как се убедих, че наистина ще ми плащат ли? Много просто! Партньорската програма на Нетселс.бг (www.netsales.bg) включва в себе си система, посредством която във всеки един момент от денонощието вие можете да следите как се развиват продажбите чрез вашите афилиатски линкове. Тоест, знаете колко сте спечелили и колко трябва да ви плати онлайн магазина. Компанията няма никаква изгода да ви лъже дори напротив, защото единственото, което тя печели от цялата история, е процент от вашия процент печалба.
Точно така, може и да ви се стори странно, но това беше нещото, което окончателно ме убеди в коректността на Нетселс.бг. Компанията ми осигури помощ от специалисти в началото, когато нямах представа какво точно трябва да направя, за да печеля повече. Предостави ми и виртуално ръководство по афилиейт, което ми показа основите на бизнеса и успешните практики в него. Помогна ми да се свържа с най-правилните магазини от областта, в която развивам блога си (в случая екстремния туризъм) и ми гарантира те да ми пуснат веднага активни линкове и банери с уникален номер, чрез публикуването на които в текстовете си да си осигурявам приходи.
И всичко това без нито стотинка първоначална инвестиция от моя страна. Нетселс.бг не ми искаше нито първоначална такса, нито месечни вноски или други скрити суми. За възможностите, които ми дава, компанията получава само процент от реалните ми доходи, и то едва, след като онлайн магазинът ми ги преведе, а не, когато те са изчислени "на хартия".
Доходите ми в началото не бяха особено сериозни, но с времето станах по-добър, по-продуктивен и не ми е особено трудно да си докарам по няколкостотин лева седмично. И то както си го представях - без шеш, работно време или дразнещи колеги...
Активен