Автор Тема: Система за управление на бизнес  (Прочетена 112 пъти)

mirel

• Начинаещ
  • *
  • Рейтинг: 0
  • Публикации: 24

Предлагам тук да обсъдим видовете ERP системи, критериите за избор на подобни системи, препоръки към всяка от страните при внедряването.. С две думи всичко, свързано с ERP системите. Кой са най-добрите български и чуждестранни фирми, които се занимават с този вид системи? Чувствайте се свободни да развивате темата във всякакви насоки.
Активен

iliqtrifonov

• Начинаещ
  • *
  • Рейтинг: 0
  • Публикации: 41
Re: Система за управление на бизнес
« Отговор #1 -: юли 28, 2017, 10:41:46 »

Препоръки към страните - производител, внедрител, клиент. Когато производителя е различен от внедрителя, той не контактува директно с клиента. Най-важно е планирането и добро планиране гарантира добри резултати и спестява проблеми. Т.е. според мен най-големите грешки идват от лошо и недостатъчно планиране. Наличие на грешните ресурси на точното място и време също обикновено е проблем. Трябва да се избягва предоверяване от двете страни за да се избегне неволна конфузия от това че някой не разбрал какво имал предвид другия. Също така трябва от началото ясно да се следват целите, а не да се променят изисквания постоянно (за това се правят спецификации които се одобряват). Аз работя с https://www.balkanservices.com/ и нещата при мен вървят идеално.
Активен